Free Mind Festival - BIAŁYSTOK 2014 - 29 30 LISTOPADA

Dla Mediów

FREE MIND POWRACA!

PO 2 LATACH NIEOBECNOŚCI NA MAPIE BIAŁOSTOCKICH WYDARZEŃ TANECZNYCH FREE MIND POWRACA ZE ŚWIEŻĄ ENERGIĄ I NOWĄ FORMĄ JAMU, ORGANIZOWANY DZIĘKI POŁĄCZENIU SIŁ STUDIA DZIAŁAŃ KREATYWNYCH DANCEOFFNIA, KLUBU MUZYCZNEGO REJS ORAZ TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE.

SCENA TANECZNA W POLSCE KWITNIE I OBFITUJE W WYDARZENIA KULTURALNE, JEDNAK WIELE Z NICH NASTAWIONYCH JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE NA MŁODZIEŻ I OSOBY DOROSŁE, BĘDĄC NIEOSIĄGALNYMI DLA DZIECI, KTÓRE DOPIERO ZACZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z TAŃCEM. Z TEGO TEŻ POWODU W TYM ROKU STAWIAMY NA NAJMŁODSZE POKOLENIE TANCERZY, KTÓRZY DOPIERO WKRACZAJĄ W ŚWIAT TAŃCA ULICZNEGO. ORGANIZUJEMY WYDARZENIE WYPEŁNIONE PO BRZEGI DOBRĄ ZABAWĄ, ZDROWĄ RYWALIZACJĄ ORAZ NIESAMOWITYM KLIMATEM, KTÓRY STWORZĄ LUDZIE PEŁNI PASJI ZEBRANI W JEDNYM MIEJSCU. 

IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ 11 GRUDNIA 2016 R. W REJSIE KLUBIE MUZYCZNYM W BIAŁYMSTOKU NA ULICY NOWY ŚWIAT 2. POPROWADZI JĄ ZNANY BIAŁOSTOCKI MC, FREESTYLOWIEC, BBOY RADOSŁAW RADZIAS KAMIŃSKI, POCHODZĄCY Z BIAŁEGOSTOKU AKTYWNIE DZIAŁAJĄCY NA SCENIE HIP - HOPOWEJ OD 2010 R. O OPRAWĘ MUZYCZNĄ ZADBA PAWEŁ ZIELIŃSKI, ZNANY JAKO DJ ZIELAK. POCHODZI Z OLSZTYNA I POSIADA OGROMNE DOŚWIADCZENIE, KTÓRE ZBIERAŁ MIĘDZY INNYMI W JAPONII I USA. W JURY ZASIĄDĄ TAKIE POSTACIE Z TANECZNEJ SCENY HIP-HOPOWEJ JAK: RYFA RI, NANA, DR. HEFO, MARKOTNY, BGIRL GOSIA ORAZ MARTA MATUS. KATEGORIE TANECZNE, W KTÓRYCH BĘDĄ MOGŁY STARTOWAĆ DZIECI TO: HIP-HOP DO LAT 11, HIP-HOP 12-15 LAT, BREAKING DO LAT 11, BREAKING 12-15 LAT. ZAPISÓW MOŻNA DOKONAĆ MAILOWO WYSYŁAJĄC ZGŁOSZENIE DZIECKA NA: FREEMIND@DANCEOFFNIA.PL

ELIMINACJE DO ZAWODÓW ROZPOCZNĄ SIĘ W NIEDZIELĘ O GODZ. 12:30, A PLANOWANY CZAS ZAKOŃCZENIA IMPREZY TO 19:15. WYDARZENIEM TOWARZYSZĄCYM SĄ WARSZTATY TANECZNE HIP-HOPU Z RYFĄ RI ORAZ BREAKINGU Z DR HEFO, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ PRZED ZAWODAMI W STUDIU DZIAŁAŃ KREATYWNYCH DANCEOFFNIA. 

Dla mediów

Free Mind powraca!

Po 2 latach nieobecności na mapie białostockich wydarzeń tanecznych Free Mind powraca ze świeżą energią i nową formą jamu, organizowany dzięki połączeniu sił Studia Działań Kreatywnych DanceOFFnia, Klubu Muzycznego Rejs oraz Tańczyć Każdy Może.

Scena taneczna w Polsce kwitnie i obfituje w wydarzenia kulturalne, jednak wiele z nich nastawionych jest tylko i wyłącznie na młodzież i osoby dorosłe, będąc nieosiągalnymi dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem. Z tego też powodu w tym roku stawiamy na najmłodsze pokolenie tancerzy, którzy dopiero wkraczają w świat tańca ulicznego. Organizujemy wydarzenie wypełnione po brzegi dobrą zabawą, zdrową rywalizacją oraz niesamowitym klimatem, który stworzą ludzie pełni pasji zebrani w jednym miejscu.

Free Mind jest cyklicznym wydarzeniem skierowanym do młodych ludzi, których interesuje sztuka uliczna, w tym przede wszystkim taniec. Sama nazwa „Free Mind” to nie tylko czysty i wolny umysł, ale przede wszystkim kreatywność, wszechstronność i otwartość. Chcemy pokazać, że warto edukować już od najmłodszych lat, kreować nową jakość, pokazywać efekty swojej pracy, a co najważniejsze – warto być sobą.

O wyjątkowości Free Mind Kids Jamu decyduje przede wszystkim sama idea – mamy otwarte umysły, nie ograniczamy się, kładziemy duży nacisk na kreatywność. Unikalny jest także sam klimat imprezy - pomimo iż będą to konkursy, pragniemy, aby wydarzenie to cechowało się przyjazną dla dzieci atmosferą.

Impreza odbędzie się 11 grudnia 2016 r. w Rejsie Klubie Muzycznym w Białymstoku na ulicy Nowy Świat 2. Poprowadzi ją znany białostocki Mc, freestylowiec, bboy Radosław Radzias Kamiński, pochodzący z Białegostoku aktywnie działający na scenie hip - hopowej od 2010 r. O oprawę muzyczną zadba Paweł Zieliński, znany jako DJ Zielak. Pochodzi z Olsztyna i posiada ogromne doświadczenie, które zbierał między innymi w Japonii i USA. W jury zasiądą takie postacie z tanecznej sceny hip-hopowej jak: Ryfa Ri, Nana, Dr. Hefo, Markotny, Bgirl Gosia oraz Marta Matus. Kategorie taneczne, w których będą mogły startować dzieci to: Hip-Hop do lat 11, Hip-Hop 12-15 lat, Breaking do lat 11, Breaking 12-15 lat. Zapisów można dokonać mailowo wysyłając zgłoszenie dziecka na: freemind@danceoffnia.pl

Eliminacje do zawodów rozpoczną się w niedzielę o godz. 12:30, a planowany czas zakończenia imprezy to 19:15. Wydarzeniem towarzyszącym są warsztaty taneczne hip-hopu z Ryfą Ri oraz Breakingu z Dr Hefo, które odbędą się przed zawodami w Studiu Działań Kreatywnych DanceOFFnia.