Free Mind Festival - BIAŁYSTOK 2017 - 16-17 GRUDNIA

Program

Treść w przygotowaniu.

Jurorzy

Kategoria hip-hop:

ewa bielak

Ewa swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2000 roku. Zaczęła od jazzu i tańca współczesnego, a obecnie skupia się na takich stylach jak hip hop i house. Dzięki poznaniu wielu technik jest wszechstronnie rozwiniętą tancerką i pedagogiem. Obecnie reprezentuje grupę Co Jest?! Crew, jedną z czołowych ekip street dance w Polsce. Jest organizatorem prestiżowych zawodów, obozów i warsztatów tanecznych Real Skill. Jako instruktor zbiera doświadczenie od dziesięciu lat ucząc w różnego rodzaju placówkach z wszystkimi grupami wiekowymi (dzieci, młodzież, dorośli). Ewa jest również finalistką V edycji You Can Dance, a o jej wysokich umiejętnościach mówią też osiągnięcia z różnych eventów solo jak i ekipowo. Kilka z nich: I msc. na Sweden Dance Delight w kat. show case I msc. na Trzymaj Level 2015 w kat. house i hip hop 1vs1 I msc. na Spal Trampy 2014 w kat. house 1vs1 I msc. na Queen Style Zona w house 1vs1 I msc. na SDK Poland w kat. 5vs5 all styles I msc. na Warsaw Challenge w kat. all styles 3vs3 I msc. na Your Original Style w kat. house 1vs1, all styles 3vs3 i wiele innych… do tych osiągnięć można dopisać II msc w kat. house 1vs1 Gdańsk Dźwiga Muzę 2017 II msc w kat. hip hop 1vs1 na SDK Poland 2017 II msc w kat. house 1vs1 na Go Hard Or Go Home England 2017 I msc. w kat. house 1vs1 Straigh Enb Battles Wilno 2016 I msc. w kat house 2vs2 Infinite Force 2016

Maciej pela

Wszystko zaczęło się w 2006 roku. Od momentu, kiedy maciej poszedł na swoją pierwszą lekcję. taniec stał się bardzo ważnym elementem jego życia. Początkowo uczestniczył w zajęciach z różnych technik (hip-hop, popping, locking) w studiu tańca 'Fresh', jednakże po 1,5 roku postanowił poszukać własnej drogi rozwoju. Zrezygnował z lekcji i samodzielnie szkolił się u wielu znakomitych instruktorów z Polski i ze świata. Nauka ta zaowocowała otrzymaniem biletu do Barcelony na warsztaty III edycji programu 'You Can Dance'. Po powrocie do Polski maciej całkowicie poświęcił się swojej pasji. Razem z grupą znajomych założył grupę No Copy Crew i postanowił trenować wspólnie, aby móc reprezentować Poznań na ogólnopolskich zawodach. Pokazanie się na arenie krajowej umożliwiło mu prowadzenie tanecznych zajęć na terenie całej Polski. Obecnie maciej największy nacisk kładzie na naukę hip hop dance. dla maćka Najważniejsza jest znajomość historii danego tańca, jego podstaw i korzeni. Szczególnie skupia się na improwizacji oraz muzykalności w tańcu. Od kilku lat tańczy i prowadzi zajęcia w Warszawie oraz okolicach. Najwięcej czasu poświęca na pracę z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się również organizacją warsztatów, zawodów oraz obozów. Jednym z największych projektów tanecznych, nad którym pracuje obecnie, jest street dance'owy obóz Dope Camp - intensywne szkolenie z międzynarodową kadrą m.in. z Japonii, USA, Francji czy Niemiec.

ewulin

Ewulin to reprezentantka Warszawy, ekipy TST Karass, D.O.G.Fam oraz Boom Bapu. Tańczy od 15 roku życia, aktywnie podróżując i warsztatując się u ludzi, reprezentujących różne style taneczne, m.in. u Meech Onomo, Joseph Go, Niki, Martha Link EFC oraz Marjory, Caleaf, Kapela, Rabah. Wygrała w kategorii House m.in. Funkin Stylez 2011 Poland, co zaowocowało reprezentowaniem Polski w Dusseldorfie, Urban Dance Meeting 2011, oraz w kategorii Hip Hop Dance m.in. Your Original Style 2011, The Real Styles Tournament 2013, Wirujaca Strefa 2015. Ewulin obecnie sędziuje liczne imprezy w Polsce oraz dzieli się wiedzą i zajawką tak często, jak to tylko możliwe. Wyznaje zasadę, iż rozwój taneczny wiąże się z rozwojem osobistym. Każdy jest wyjątkowy i indywidualny, co powinno wyrażać się w tańcu. ""Dance to Exchange! Be hungry yo!"

KATEGORIA BREAKING:

RAFAŁ RAFSON PILAWKA

Rafał Pilawka, znany jako bboy Rafson Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w roku 1999. Dziś jest nie tylko tancerzem, ale także choreografem i pedagogiem, który od przeszło 8 lat naucza dzieci oraz młodzież. Jego doświadczenie sceniczne opiera się na kilku sztukach teatralnych takich jak: 12 Ławek, Bust a Break (Dania), Cr8ivity(Dania), Freedom (scenariusz, reżyseria oraz choreografia), Talent 2010 Dania (3 miejsce). Wziął udział w filmie "Kochaj i Tańcz" w roli drugoplanowej Miał wiele epizodów scenicznych na festiwalach m.in. w Szczecinie, Warszawie, Opolu, Kielcach, a także krajach skandynawskich np. Norebro Theatre - Late night Show Kopenhaga. Rafson jest również twórcą Spektaklu Teatru Ruchu “FREEDOM', który miał premierę w Tetovo w Macedonii. Jego sukcesy związane stricte z bboyingiem możnaby wymieniać bez końca. Prowadził liczne warsztaty taneczne w takich miastach jak np. Radomsko, Warszawa, Orneta, Wieluń, Konin, Ostrów Wielkopolski, Legnica, Kleszczów, Vodso (Norwegia), Honnigsvag (Norwegia), Kopenhaga (Dania), Nablus (Palestyna). 

bartłomiej modest białobrzewski

bboy modest to Członek jednej z najbardziej cenionych i utytułowach crew Bboyingu w Polsce i Europie – Cats Claw Crew. Pochodzi z Rzekunia, miejscowości położonej nieopodal Ostrołęki. Tańczy już ponad 14 lat i ma za sobą ogromną wiedzę i doświadczenie, które chce przekazywać kolejnym pokoleniom. Wciąż się rozwija i uczy, na scenie odznaczając się coraz to większą dojrzałością - pragnie inspirować i przekazwać ludziom pozytywną energię oraz konkretną wiedzę. Jest bboy’em szanowanym i docenianym głównie na Polskiej jak i zagranicznej scenie. Dwukrotnie zaproszony jako zawodnik ,,Top 6” Red Bull BC One Poland, choć skrzydeł dodają mu nawet bardziej niż ,,energetyki” - muzyka i cała Breakingowa kultura, która ma w sobie pokorę, życzliwość, otwartość i dobrą energię, które sprawiają, że wchodząc na parkiet nadal czuje się jak beztroskie dziecko. 

ADRIAN ADEK SARNOWSKI

Przedstawiamy Wam ostatniego jurora kategorii Breaking